ROBOTYKA W NASZEJ SZKOLE
ROBOTYKA W NASZEJ SZKOLE 
robotyka 2019.2020

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2019 / 2020 uczniowie klas trzecich, piątych i szóstych rozpoczęli naukę programowania na zajęciach z robotyki.
Nasi inżynierowie tworzą roboty z zaawansowanego zestawu klocków Lego Mindstorms EV3. Zajęcia mają charakter typowo praktyczny - uczestnicy konstruują, programują i wprawiają w ruch roboty. Zajęcia rozwijają kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne. Uczniowie przede wszystkim działają, majsterkują i współpracują ze sobą. Mierzą się z technicznymi trudnościami i proponują własne rozwiązania napotkanych problemów.
Czytaj więcej
Gazetka szkolna CHOPIN - SZOPEN
Drodzy Czytelnicy!
Gazetka Szkolna CHOPIN SZOPEN LOGO
W tym roku odświeżyliśmy nasze grono i stworzyliśmy nową REDAKCYJNĄ DRUŻYNĘ.
Oto my:
Julia Kufel - 3a
Zuzanna Bonarek - 3a
Michelle Pichur - 4b
Anhelina Turko - 4b
Długa Magdalena - 5b
Maja Kadecka - 5b
Tomasz Klimczak - 5b
Konstanty Raciniewski - 5b
Sobczak Lena - 5b
Michał Samolik - 6g
Czytaj więcej
"Karolinka"
„Karolinka”

„Karolinka” jest to projekt realizowany w naszej szkole przez uczniów klas pierwszych oraz klas szóstych. Polega on na tym, że młodsze dzieci współpracują ze starszymi poprzez comiesięczne spotkania integracyjne.
 
Dzieci chętnie się spotykają i z wyprzedzeniem dopytują wychowawców, kiedy znowu się zobaczą, żeby popracować nad wspólnymi zadaniami do wykonania, pobawić się, porozmawiać, a także miło spędzić czas.

Celem projektu jest pomoc uczniów starszych skierowana w stronę pierwszaków, aby poczuli się oni w szkole - pewniej i bezpieczniej.

Projekt b
ędzie realizowany przez cał
y rok szkolny 2019/2020.

Marta Pauszek

Dzieci