Spotkanie z psychologiem
Szanowni Rodzice,
We wtorek, 28 maja o godz. 17.00 (przed zebraniami z rodzicami) w sali 102C odbędzie się spotkanie prowadzone przez psychologa z Centrum wsparcia, rozwoju i profilaktyki - KONCEPT na temat: 
O wartościach wychowania dzieci i młodzieży w granicach i normach.
Serdecznie zapraszamy!
Festyn Rodzinny „Sport to zdrowie, w Skórzewie każdy Ci to powie”
Festyn Rodzinny „Sport to zdrowie, w Skórzewie każdy Ci to powie”

Rodziców, uczniów i przyjaciół Naszej Szkoły zapraszamy na FESTYN RODZINNY „Sport to zdrowie, w Skórzewie każdy Ci to powie”, który odbędzie się w sobotę – 8 czerwca 2019 roku, od godziny 12:00 do 16:00. Wszelkie atrakcje odbywać się będą na terenie naszego budynku szkolnego i przyległych boisk. Tegoroczne hasło zdradza, że będziemy zachęcać do zdrowego trybu życia poprzez zabawy i gry ruchowe z różnymi przyborami, także przy muzyce.
SPOTKAJMY SIĘ W SZKOLE WSPIERAJĄC INICJATYWĘ RADY RODZICÓW, NAUCZYCIELI I UCZNIÓW!
Czytaj więcej
Piękna nasza Polska cała
„Piękna nasza Polska cała” to temat tegorocznych XIX Gminnych warsztatów artystycznych, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Agata Henschke (klasy 1d), Zosia Hain (klasa 1d), Zuzia Bonarek (klasa 2a), Julia Kufel (klasa 2a), Nina Bizukojć (klasa IIIb). Warsztaty odbywały się w szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Dopiewie. Uczniowie tworzyli w wylosowanych grupach prace plastyczne (malarskie, kolaże).
Czytaj więcej
Lekcja w Muzeum Powstania Wielkopolskiego
15 maja klasa 1a i 6a wybrała się na lekcje do Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie dowiedzieli się różnych ciekawostek z powstania. Po krótkim spacerze na Rynku w Poznaniu poszliśmy do galerii MM na bowling. Wspólna zabawa integruje najmłodszych i najstarszych uczniów naszej szkoły.
Czytaj więcej
Projekt "Karolinka"
Projekt „Karolinka”
marzec/kwiecień

Starsi uczniowie dzielnie się spisują jako opiekunowie pierwszaków. Rozpoczęcie wiosny przebiegło w ciepłej atmosferze różnych propozycji na spędzanie wolnego czasu: wspólne rozmowy i działania - gry i zabawy integrujące klasy 1 i klasy 6.
Czytaj więcej
Zajęcia z pierwszej pomocy dla klas 1-3
Zajęcia z pierwszej pomocy pod hasłem: „Chociaż jestem małym smykiem, mogę zostać ratownikiem”

9 maja 2019 roku uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy pod hasłem: „Chociaż jestem małym smykiem, mogę zostać ratownikiem”. Dzieci nauczyły się, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy, kiedy należy zadzwonić pod numer alarmowy oraz jakich informacji oczekuje dyspozytor medyczny. Uczniowie wzięli udział w praktycznych warsztatach, gdzie uciskali klatkę piersiową na fantomach, sprawdzali oddech u osoby nieprzytomnej, układali osobę nieprzytomną w pozycji bezpiecznej.
Podsumowaniem zajęć było poznanie wnętrza ambulansu.
Dziękujemy za cenną wiedzę!
Czytaj więcej
Zapisy na półkolonie
Zapisy na półkolonie

W dniach od 24 do 28 czerwca 2019r. w godzinach od 8.00 do 15.00 w naszej szkole odbywać się będą półkolonie letnie. Całkowity koszt pobytu dziecka na półkoloniach wynosi 130 zł. W tym czasie świetlica będzie nieczynna.
Czytaj więcej
Komunikat!
Od soboty 27 kwietnia 2019 ogólnopolski strajk nauczycieli zostaje zawieszony. Organizacja pracy szkoły wraca do dotychczasowego planu.
Najbliższe wydarzenia:
29, 30 kwietnia oraz 2 maja 2019r. - dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Informacja o tych dniach przekazana została na zebraniach we wrześniu.
W tych dniach w świetlicy odbywają się zajęcia opiekuńczo – wychowawcze
dla dzieci, których rodzice zgłosili chęć skorzystania z tej formy opieki.
Czytaj więcej
Pierwsza pomoc przedmedyczna IV edycja
Pierwsza pomoc przedmedyczna IV edycja

W dniu 14 marca oraz 28 marca w naszej szkole odbyła się IV edycja Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w której wzięły udział klasy czwarte, piąte oraz szóste.
Podczas szkolenia zostały omówione tematy: jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy w zwichnięciach, skręceniach, złamaniach.
Uczniowie zapoznali się z treścią teoretyczną oraz mogli przećwiczyć udzielanie pomocy na sobie.
Czytaj więcej