Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej nr 1 w Skórzewie wielu uczniom upływa nie tylko na przygotowaniach w swoim domu z najbliższymi, ale także na dzieleniu się radością z tymi, którzy na co dzień zmagają się z samotnością i problemami zdrowotnymi. Już tradycją naszej szkoły jest udział w ogłaszanej corocznie szkolnej akcji „Podaruj radość”. […]

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej nr 1 w Skórzewie wielu uczniom upływa nie tylko na przygotowaniach w swoim domu z najbliższymi, ale także na dzieleniu się radością z tymi, którzy na co dzień zmagają się z samotnością i problemami zdrowotnymi.

Już tradycją naszej szkoły jest udział w ogłaszanej corocznie szkolnej akcji „Podaruj radość”. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Nasi uczniowie z klas I–VIII i tym razem nas nie zawiedli. W krótkim czasie miejsce przeznaczone na składanie własnoręcznie wykonanych prezentów szybko się zapełniło. Każdy podarunek był jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Takie zaangażowanie uczniów i ich rodzin świadczy o dużej empatii i ogromnej wrażliwości młodych ludzi, z czego jako organizatorzy jesteśmy bardzo dumni.

W tym roku  prace naszych dzieci, mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach przekazała klasa 3a z wychowawcą i opiekunami. Radość i wzruszenie na twarzach podopiecznych i personelu DPS były  najlepszym podziękowaniem. Te pozytywne, głębokie emocje utwierdzają nas w przekonaniu o słuszności i potrzebie inicjowania podobnych przedsięwzięć.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy, a na zbliżający się Nowy Rok 2023 życzymy dużo zdrowia i wielu dobrych, radosnych zdarzeń każdego dnia.

W imieniu Szkolnego Wolontariatu
Anna Rożek

Skip to content