W ramach drugiej akcji edukacyjnej „Bajeczni Adwokaci” naszą szkołę odwiedziła pani adw. Izabela Kuciak, która spotkała się z uczniami klas I-III. W trakcie spotkania dzieci zostały zapoznane z bajką pt. „Leśne sprawy Misi Adwokatki, czyli guma do żucia w mrowisku, wysypisko pod hotelikiem i kradzież jeziora”. Misia Adwokatka wprowadziła dzieci w tajniki prawniczego świata. W […]

W ramach drugiej akcji edukacyjnej „Bajeczni Adwokaci” naszą szkołę odwiedziła pani adw. Izabela Kuciak, która spotkała się z uczniami klas I-III. W trakcie spotkania dzieci zostały zapoznane z bajką pt. „Leśne sprawy Misi Adwokatki, czyli guma do żucia w mrowisku, wysypisko pod hotelikiem i kradzież jeziora”. Misia Adwokatka wprowadziła dzieci w tajniki prawniczego świata.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in:

• jak rozwiązywać spory,

• dlaczego ważne jest, żeby odpowiadać na oficjalne pisma,

• jak wygląda rozprawa w sądzie i jakie role pełnią sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, policjanci i strażnicy leśni,

• jakie szkody w środowisku może wyrządzić coś tak małego, jak wyrzucona guma do żucia i jak cenny jest dostęp do czystej wody,

• jakie zagrożenia stanowią nielegalne wysypiska,

• oraz jak istotne jest wzajemne wspieranie się w trudnych sytuacjach.

Celem akcji Bajeczni Adwokaci jest także promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

Każda klasa otrzymała egzemplarz książki, aby dzieci mogły wracać do jej lektury. Chętni uczniowie otrzymali w prezencie zakładki do książek.

Książka powstała na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Fundacji Adwokatury. Autorkami książki są Ewa Ruszkiewicz z piszemybajki.pl (tekst) i Zuzanna Kledzik (ilustracje). Książka „Leśne sprawy Misi Adwokatki” uzyskała honorowy patronat Rzeczniczki Praw Dziecka, mec. Moniki Horny-Cieślak.

Dziękujemy Pani adw. Izabeli Kuciak za owocne spotkanie oraz prezenty:)

#BajeczniAdwokaci

#MisiaAdwokatka

#NRA

#Adwokatura

Skip to content