O DNIU BEZ ŚMIECENIA Dzień bez Śmiecenia – to pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży” w 2007 r., przedsięwzięcia firmowaneg przez PRO EUROPE (organizację zrzeszającą działające w ramach systemu Zielonego Punktu organizacje odzysku), a koordynowanego i organizowanego w Polsce przez Rekopol O.O.O. SA. Celem jest propagowanie […]

O DNIU BEZ ŚMIECENIA

Dzień bez Śmiecenia – to pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży” w 2007 r., przedsięwzięcia firmowaneg przez PRO EUROPE (organizację zrzeszającą działające w ramach systemu Zielonego Punktu organizacje odzysku), a koordynowanego i organizowanego w Polsce przez Rekopol O.O.O. SA. Celem jest propagowanie prawidłowych zasad segregowania odpadów, promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska. Akcjonariusze Rekopolu, klienci, partnerzy, firmy gospodarujące odpadami, szkoły, przedszkola i wiele innych podmiotów angażują się w Dzień Bez Śmiecenia przekazując dalej kartkę elektroniczną, organizując wydarzenia w swojej społeczności i szeroko mówiąc o świadomej segregacji odpadów przez cały rok!

KARTKA ELEKTRONICZNA

Dzień Bez Śmiecenia – edukacyjna kampania społeczna, w której poruszany jest temat świadomej segregacji odpadów i dobrego dla planety, ekologicznego stylu życia – ma już 15 lat!

Czas trwania kampanii:
11 maja
(Dzień bez Śmiecenia)

5 czerwca
(Międzynarodowy Dzień Ochrony Środowiska)

W Dzień bez Śmiecenia, nie produkujemy tysięcy plakatów, ulotek, insertów i wlepek. Zachęcamy do kliknięcia w kartkę elektroniczną, która po kliknięciu przekierowuje na stronę
www.dzienbezsmiecenia.pl.

Kartka ma dwa zadania:

Zachęcić do kliknięcia i zapoznania się ze stroną. Zawarte na niej treści, adresowane do różnych grup odbiorców w przystępny sposób wskazują na istotę selektywnej zbiórki i sposoby jej prowadzenia.

Drugim zadaniem kartki jest zachęcenie do jej przesłania znajomym, współpracownikom, rodzinie i przyjaciołom.

 

Kliknij zdjęcie po więcej informacji.
Skip to content