1 czerwca hucznie obchodziliśmy Dzień Dziecka. W ramach zajęć uczniowie uczestniczyli w projekcie „Jeden dzień z PRL-u”.  Plac przed szkołą przypominał  wyglądem ulice, domy i podwórka z dawnych lat. Można było oglądać historyczne pojazdy tj. „maluch” Fiat 126p, Polonez, motor WSK, sprzęty gospodarstwa domowego, zabawki i gry młodzieżowe. Na kartki wydawane były słodkości rodem z […]

1 czerwca hucznie obchodziliśmy Dzień Dziecka. W ramach zajęć uczniowie uczestniczyli w projekcie „Jeden dzień z PRL-u”.  Plac przed szkołą przypominał  wyglądem ulice, domy i podwórka z dawnych lat. Można było oglądać historyczne pojazdy tj. „maluch” Fiat 126p, Polonez, motor WSK, sprzęty gospodarstwa domowego, zabawki i gry młodzieżowe. Na kartki wydawane były słodkości rodem z PRL-u tj. wata cukrowa, szyszki i ciasta drożdżowe. Każdy mógł ubrać się w modne w tamtych czasach ubrania. Nauczyciele przygotowali pokazy prac domowych, można było oglądać proces prania i odwirowywania odzieży oraz odkurzania. Uczniowie wraz z nauczycielami chętnie brali udział w zabawach z linkami, gumami, skakankami i hula hopem. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka z epoki, dobry humor i piękna, słoneczna pogoda.