Któż z nas nie lubi misia? Kojarzy się nam on z czymś przyjemnym, bezpiecznym i dobrym. W naszej szkole zarówno „maluchy”, jak i „starszacy” świętowali ten dzień. Klasy I-III wypełniły swoje sale lekcyjne pluszakami. Jeden z nich był ogromny, wyższy niż pani wychowawczyni! Dzieci opowiadały o swoich maskotkach. Wysłuchały historii, która pozwoliła wszystkim zrozumieć i zapamiętać […]

Któż z nas nie lubi misia? Kojarzy się nam on z czymś przyjemnym, bezpiecznym i dobrym. W naszej szkole zarówno „maluchy”, jak i „starszacy” świętowali ten dzień.

Klasy I-III wypełniły swoje sale lekcyjne pluszakami. Jeden z nich był ogromny, wyższy niż pani wychowawczyni! Dzieci opowiadały o swoich maskotkach. Wysłuchały historii, która pozwoliła wszystkim zrozumieć i zapamiętać skąd wziął się Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie z młodszych klas wykonali także papierowe misie, które mogą postawić sobie w wybranym miejscu oraz słuchali ,,misiowych” piosenek.

Dla starszych klas zostały przygotowane przez Samorząd Uczniowski zagadki oraz quizy związane z literacką postacią – Kubusiem Puchatkiem. Na ochotników za wykonanie zadań czekały nagrody i „małe co nieco”, czyli jak przystało na „żółtego łasucha”- bohatera tego dnia, coś słodkiego.

To była przyjemna, „misiowa” zabawa,  zwłaszcza że towarzyszyli nam pluszowi przyjaciele.

Wioletta Markuszewska
Marta Pauszek

 

Skip to content