„Gdy Chopin grał…”, to uczniowie ze skórzewskiej szkoły podstawowej, która nosi imię tego słynnego, polskiego kompozytora wsłuchiwali się w słowa, dźwięki, które popłynęły z głośników 27 kwietnia 2023 r. Przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli uświetniło oraz zainaugurowało obchody jubileuszu nadania imienia tej szkole. Od tego wydarzenia mija właśnie 20 lat. Recytatorzy, muzycy, tancerze i […]

„Gdy Chopin grał…”,

to uczniowie ze skórzewskiej szkoły podstawowej, która nosi imię tego słynnego, polskiego kompozytora wsłuchiwali się w słowa, dźwięki, które popłynęły z głośników 27 kwietnia 2023 r.

Przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli uświetniło oraz zainaugurowało obchody jubileuszu nadania imienia tej szkole. Od tego wydarzenia mija właśnie 20 lat. Recytatorzy, muzycy, tancerze i śpiewacy wprowadzili nas w klimat nastrojowego, przesyconego muzyką, pięknego „świata Chopina”. Najbardziej popularne utwory tego kompozytora tj. walc, polonez, nokturn – zagrały uczennice naszej szkoły.

Wieczorem tego samego dnia w sali gimnastycznej mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności swoim rodzicom, bliskim i zaproszonym gościom. I tak jak powiedział pan Paweł Jazy – zastępca   Wójta Gminy Dopiewo – „sam Chopin biłby brawo skórzewskim artystom”.

Dwadzieścia lat… tak mało a zarazem tak dużo. Wiele zmieniło się od tego czasu. Nadal mamy piękny fortepian, sztandar, tablicę pamiątkową wymurowaną w dniu nadania imienia… ale teraz również mural, z którego uśmiecha się do nas Nasz Patron i wspiera różne talenty naszych uczniów.

 

Wioletta Markuszewska

 

                      

Skip to content