SZKOLNE OBCHODY ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA   Dnia 22.12.2023 roku odbyło się w naszej szkole świętowanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na uroczystość szkolną przybył Ojciec Michał Gawryluk wikariusz w parafii pw. Św. Marcina i Wincentego w Skórzewie. Rozpoczęła się ona od tradycyjnych Jasełek szkolnych, do których scenariusz napisali katecheci. W przedstawieniu jasełkowym pt. „W […]

SZKOLNE OBCHODY ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 

Dnia 22.12.2023 roku odbyło się w naszej szkole świętowanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na uroczystość szkolną przybył Ojciec Michał Gawryluk wikariusz w parafii pw. Św. Marcina i Wincentego w Skórzewie. Rozpoczęła się ona od tradycyjnych Jasełek szkolnych, do których scenariusz napisali katecheci.

W przedstawieniu jasełkowym pt. „W drodze do Betlejem” wystąpili przedstawiciele grona pedagogicznego wpisując się w projekt „Nauczyciele dzieciom”. Nie mogło odbyć się bez prób, które są nieodłącznym elementem tego typu przedsięwzięć. Organizatorką ich była p. W. Markuszewska. Wystąpili zatem Maryja i św. Józef, pasterze, pasterki, aniołowie, gospodyni, Trzej Mędrcy ze Wschodu, a także zabiegany biznesmen, przyjaciółki i podróżniczka Anka.    Nauczyciele mieli niełatwe zadanie pogodzenia licznych szkolnych obowiązków z nauczeniem się i odegraniem ról w sztuce. Było to spore wyzwanie, również organizacyjne, ale całe przedsięwzięcie okazało się sukcesem, czego dowodem były ogromne brawa otrzymane od     uczniów. W ramach przerywników muzycznych występ ubogacili uczniowie z wszystkich klas trzecich oraz klasa druga „c”, a uświetnił go chór pod dyrekcją p. J. Wojtaszek.

Przepiękne dekoracje do przedstawienia wykonał zespół nauczycieli: p. N. Zbornikowska, A. Rożek i A. Skibicka wraz z pomocnikami.

Po Jasełkach odbyły się spotkania z wychowawcami klas, kolędowanie i słodki poczęstunek w salach przygotowany przy współudziale naszych rodziców.

                                                                                                            J.Adamska-Skwarek

Skip to content