W czwartek, 22 grudnia 2022 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole świętowanie zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia. Poza spotkaniami zespołów klasowych z wychowawcami, składania sobie życzeń, śpiewu kolęd i zajadania słodkości, miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie, które zjednoczyło całą społeczność szkolną – Jasełka. Do tego przedstawienia dzieci z klasy 3a przygotowywały się od kilku tygodni, biorąc […]

W czwartek, 22 grudnia 2022 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole świętowanie zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia. Poza spotkaniami zespołów klasowych z wychowawcami, składania sobie życzeń, śpiewu kolęd i zajadania słodkości, miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie, które zjednoczyło całą społeczność szkolną – Jasełka. Do tego przedstawienia dzieci z klasy 3a przygotowywały się od kilku tygodni, biorąc udział w próbach prowadzonych pod czujnym okiem wychowawczyni p. Ewy Semmler i katechetów oraz przygotowując wraz z rodzicami jasełkowe stroje. W uroczystość szkolną zaangażowały się też inne osoby, które użyczyły nam swoich sprzętów w charakterze rekwizytów, za co ogromnie dziękujemy! Uczniowie wcielili się w role: Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy, mędrców ze Wschodu, dworzanina i dzieci słuchających opowieści babci, którą z kolei dojrzale zagrała uczennica z klasy 8e. Dzieci wspaniale poradziły sobie z tremą, a swą cudowną prezentacją przysporzyły wszystkim wiele radości.

Nie byłoby naszego przedstawienia bez reżysera dźwięku, którym został p. Krystian Przybylski, jak również pięknej scenografii, którą przygotowały dla nas p. Maria Nowicka oraz p. Anita Karnicka. Grę aktorską dzieci urozmaicił chór pod dyrekcją p. Joanny Wojtaszek i występy taneczno-akrobatyczne.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, na krótką chwilę przed skupieniem się na przedświątecznych przygotowaniach w naszych domach, zjednoczyliśmy się razem wokół sensu i istoty Świąt Bożego Narodzenia. Przypomniał nam też o tym goszczący w naszej szkole po raz pierwszy Ojciec Proboszcz Dariusz Laskowski.

Katecheci
J. Adamska-Skwarek i K. Przybylski

 

Skip to content