JESIEŃ „ ORTO”, czyli JESIENNY TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚĆI ORTOGRAFICZNEJ   W naszej szkole zakończył się tydzień zmagań z ortografią  pod hasłem: „Co (u)gramy, to zapamiętamy”.  My już wiemy, że ortografia wcale nie musi być nudna. Zmagania odbywały się pod znakiem dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Ogromne zainteresowanie wzbudził KĄCIK ZADAŃ ORTOGRAFICZNYCH. Uczniowie klasy 8b zapraszali do […]

JESIEŃ „ ORTO”, czyli JESIENNY TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚĆI ORTOGRAFICZNEJ

 

W naszej szkole zakończył się tydzień zmagań z ortografią  pod hasłem:

Co (u)gramy, to zapamiętamy”.

 My już wiemy, że ortografia wcale nie musi być nudna. Zmagania odbywały się pod znakiem dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Ogromne zainteresowanie wzbudził KĄCIK ZADAŃ ORTOGRAFICZNYCH. Uczniowie klasy 8b zapraszali do stolików wyzwań ortograficznych. Za rozwiązanie zadania częstowali słodkościami oraz rozdawali drobne upominki. Trzeba też było uważać na pogryzienia po komarach – ci najodważniejsi z łapką w ręku stanęli w obronie polskiej ortografii  J

Dużą popularnością cieszył się DETEKTYW ORTOGRAFICZNY.  Każdego dnia z drzewa ortograficznego spadały liście. Należało je odnaleźć, a zasady pisowni wyjaśnić.

BIEGANE DYKTANDO wywołało wiele emocji i radości.  Okazało się, że współpraca jest niezwykle cenna.

Konkurs  „ORTOGRAFICZNE GRAFFITI” trwa.

 

Oswoiliśmy ORTOGRAFIĘ,

mówiąc – PRÓBUJĘ – zamiast  NIE POTRAFIĘ

Skip to content