Nasza szkoła przystąpiła do programu o tematyce ekologicznej „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” dla klas 1 – 3. Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. W ramach realizacji programu, najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, […]

Nasza szkoła przystąpiła do programu o tematyce ekologicznej „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” dla klas 1 – 3.
Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

W ramach realizacji programu, najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Poznają podstawowe zasady ekonomii i oszczędzania oraz ich wpływ na środowisko. Zajęcia będą rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie a nasi podopieczni przyswoją wiedzę poprzez zabawę.

Szkolny koordynator programu
Aneta Walczuk

Skip to content