W roku szkolnym 2023/2024 klasy 2b i 3a biorą udział w V edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Czytam z klasą lekturki spod chmurki – Na tropach dobroczynności. Głównym celem obecnej edycji projektu jest pogłębianie wiedzy na temat dobroczynności, kształtowanie u uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra oraz rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej i rozwijanie aktywności czytelniczej. […]

W roku szkolnym 2023/2024 klasy 2b i 3a biorą udział w V edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Czytam z klasą lekturki spod chmurki – Na tropach dobroczynności.

Głównym celem obecnej edycji projektu jest pogłębianie wiedzy na temat dobroczynności, kształtowanie u uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra oraz rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej i rozwijanie aktywności czytelniczej.

Przygotowując się do realizacji projektu uczniowie zaaranżowali w swoich salach kąciki czytelnicze z Chmurką Tosią oraz pokolorowali i podpisali lekturniki. Do pierwszego modułu – BĄDŹ DOBRY DLA LUDZI – wybrali pozycję Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka”. Zrealizowali też kilka wybranych zadań związanych z tym modułem m.in. zamienili się w detektywów i rozwiązywali zagadki niczym tytułowy bohater, wykonali lekturę w pudełku oraz makietę przedstawiającą wybraną scenę z przeczytanej lektury. Z zadań specjalnie dedykowanych temu modułowi wybrali akcję „Anioły” polegającą na podrzuceniu miłej niespodzianki wylosowanej przez siebie osobie. Natomiast w czasie organizowanego w Szkole Dnia Tolerancji pogłębiali wiedzę na temat innych kultur, nacji oraz o tym, że każdy człowiek inaczej wygląda, ma inny charakter. To był naprawdę pracowity i pożytecznie spędzony czas!

 

Skip to content