W naszej szkole rozpoczęliśmy obchody tego święta w czwartek 10.11.2022 r. Z tej okazji przygotowaliśmy projekt dotyczący miejsca pamięci narodowej – lasów zakrzewsko-palędzkich i przedstawienie, którego przewodnim hasłem była „Wolność”, nabierająca w obecnym czasie dodatkowego  znaczenia. Podczas występu chór wykonywał patriotyczne pieśni, recytatorzy wprowadzili nas w klimat związany z wydarzeniami, prowadzącymi do odzyskania niepodległości. Każda z […]

W naszej szkole rozpoczęliśmy obchody tego święta w czwartek 10.11.2022 r. Z tej okazji przygotowaliśmy projekt dotyczący miejsca pamięci narodowej – lasów zakrzewsko-palędzkich i przedstawienie, którego przewodnim hasłem była „Wolność”, nabierająca w obecnym czasie dodatkowego  znaczenia. Podczas występu chór wykonywał patriotyczne pieśni, recytatorzy wprowadzili nas w klimat związany z wydarzeniami, prowadzącymi do odzyskania niepodległości.

Każda z klas w  ramach lekcji  obejrzała film o eksterminacji Polaków przez hitlerowców w lasach zakrzewsko-palędzkich. Do rozwiązania dla uczniów kl. 7-8 były zagadki w escape roomie dotyczące „Tajemnicy” lasów przygotowane przez panią Marię Nowicką – nauczyciela historii. Najmłodsze klasy kolorowały i układały komiks o tym, jak należy zachowywać się w miejscach pamięci narodowej, a „starszacy” przygotowywali projekt medalu z logo, który upamiętniłby zbrodnie hitlerowską, o której już tyle wiemy. Ponadto kulminacyjnym punktem tego święta było odśpiewanie hymnu narodowego o godz. 11:11 przez wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

11.11.2022r. o godz. 9.30 poczet sztandarowy wraz z opiekunami uczestniczył w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Dopiewie. Nasza delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicz przed tablicą upamiętniającą powstańców wielkopolskich.

Dzień Niepodległości zbiegł się też z premierą krótkiej filmowej adaptacji „Świtezianki” Adama Mickiewicza, przygotowanej w ramach akcji „Narodowego czytania” przez uczniów klasy 8e.

Wioletta Markuszewska

Obejrzyj wykonanie

Skip to content