14 czerwca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Delegacja uczniów klas ósmych Naszej szkoły po raz trzeci wzięła udział w uroczystym apelu pamięć pomordowanych w naszej okolicy podczas II wojny światowej. Przy Kwaterze Siedmiu Grobów w lasach zakrzewsko-palędzkich zebrały się władze samorządowe, delegacje szkół z terenu naszej gminy, Instytutu […]

14 czerwca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

Delegacja uczniów klas ósmych Naszej szkoły po raz trzeci wzięła udział w uroczystym apelu pamięć pomordowanych w naszej okolicy podczas II wojny światowej. Przy Kwaterze Siedmiu Grobów w lasach zakrzewsko-palędzkich zebrały się władze samorządowe, delegacje szkół z terenu naszej gminy, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Wojska Polskiego.

Następnie po przejściu na polanę Koła Łowieckiego Wilk w Dopiewcu, na uczestników uroczystości czekała pożywna zupa a chętni uczniowie mieli okazję odwiedzić stoiska jednostek Wojska Polskiego oraz przyjrzeć się pojazdom i strojom z epoki dzięki obecności grup rekonstrukcyjnych.

Skip to content