21 marca 2023 r. uczniowie z klas 1-3, ochoczo powitali nadchodzą wiosnę. Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu kolorowych gaików. Dzieci skorzystały z różnych materiałów, które swoją zwiewnością, udoskonaliły ostatni punkt dzisiejszego programu. Udział w Szkolnym Konkursie Wiosennym okazał się ciekawym doświadczeniem. Uczniowie z klas pierwszych zaśpiewali piosenkę pt. Złoty kluczyk. Wśród klas drugich rozbrzmiał utwór pt. Wiosenny spacer. […]

21 marca 2023 r. uczniowie z klas 1-3, ochoczo powitali nadchodzą wiosnę.

Udział w Szkolnym Konkursie Wiosennym okazał się ciekawym doświadczeniem. Uczniowie z klas pierwszych zaśpiewali piosenkę pt. Złoty kluczyk. Wśród klas drugich rozbrzmiał utwór pt. Wiosenny spacer. Klasa trzecia wykonała piosenkę pt. Tęsknota za wiosną. Klasowe rozgrywki opierały się także na rozwiązaniu wiosennej krzyżówki oraz odgadywaniu zagadek dotyczących dźwięków związanych z budzącą się przyrodą. Śmiałkowie odpowiadali na wiosenne pytania. Podczas imprezy była obecna także Pani Wicedyrektor, która swoim czujnym okiem, obserwowała poczynania wszystkich uczniów. Kolorowe dyplomy, a także wesołe paczuszki w kształcie królików, dodatkowo umiliły wiosenne zmagania.

Następnie, udaliśmy się przed szkołę, aby w kolorowych strojach, z gaikami, gwizdkami i trąbkami, wesoło przemaszerować ulicami Skórzewa, by powitać nadchodzącą wiosnę.

Bardzo wiele osób – wśród dzieci i nauczycieli – założyło dzisiaj dwie różne skarpetki, jako okazanie solidarności z osobami chorującymi na zespół Downa oraz okazanie akceptacji dla nich.

Marta Pauszek
Natalia Zbonikowska