9 listopada 2022 r. klasa 2C i 2D wybrały się na wycieczkę do Poznania. Najpierw, dzieci udały się na poznański Stary Rynek, aby przekonać się na własne oczy jak koziołki – Pyrek i Tyrek trykają się w samo południe, na ratuszowej wieży. Następnie, uczniowie spacerowym krokiem przeszli do Rogalowego Muzeum Poznania, gdzie przeżyli wspaniałą przygodę. […]

9 listopada 2022 r. klasa 2C i 2D wybrały się na wycieczkę do Poznania.

Najpierw, dzieci udały się na poznański Stary Rynek, aby przekonać się na własne oczy jak koziołki – Pyrek i Tyrek trykają się w samo południe, na ratuszowej wieży. Następnie, uczniowie spacerowym krokiem przeszli do Rogalowego Muzeum Poznania, gdzie przeżyli wspaniałą przygodę. Spotkali się z gwarą poznańską, przypomnieli sobie legendę dotyczącą rogali świętomarcińskich, która przypomina nam o tym, abyśmy potrafili dzielić się z innymi oraz żebyśmy byli dobrymi ludźmi. Głównym punktem programu było przygotowanie legendarnych rogali i to… w czapkach cukierników. Po zakończonej pracy, dzielni uczniowie otrzymali Certyfikaty Rogalowego Czeladnika oraz spróbowali rogali, które okazały się pyszne i pachniały cudownie.

Marta Pauszek i Natalia Zbonikowska