Kim był Popiel z Kruszwicy? Jak żył? Co zrobił? W jaki sposób został ukarany? Tego dowiedzieli się uczniowie klas 1 – 3 podczas żywej lekcji historii prowadzonej przez grupę odtwórstwa historycznego Swarożyc. Tego dnia przenieśliśmy się w historyczne miejsca ze Szlaku Piastowskiego, w tym kruszwicką Mysią Wieżę i Jezioro Gopło. Poznaliśmy stroje, obyczaje i ówczesny […]
Kim był Popiel z Kruszwicy? Jak żył? Co zrobił? W jaki sposób został ukarany? Tego dowiedzieli się uczniowie klas 1 – 3 podczas żywej lekcji historii prowadzonej przez grupę odtwórstwa historycznego Swarożyc. Tego dnia przenieśliśmy się w historyczne miejsca ze Szlaku Piastowskiego, w tym kruszwicką Mysią Wieżę i Jezioro Gopło. Poznaliśmy stroje, obyczaje i ówczesny język.

Aneta Walczuk