SZKOLNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA SERCA Z TROSKĄ DLA SERCA! W piątek 29 września 2023 r. świętowaliśmy Światowy Dzień Serca. Z tej okazji w naszej Szkole odbyło się wiele atrakcji, m.in.: na placu przed szkołą o godz. 11:30 wspólnie zatańczyliśmy Belgijkę, pani Anna Skibicka o 12:35 poprowadziła rozgrzewkę, ubraliśmy się w czerwoną odzież, zabraliśmy do […]

 

SZKOLNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA SERCA

Z TROSKĄ DLA SERCA!

W piątek 29 września 2023 r. świętowaliśmy Światowy Dzień Serca.

Z tej okazji w naszej Szkole odbyło się wiele atrakcji, m.in.:

  • na placu przed szkołą o godz. 11:30 wspólnie zatańczyliśmy Belgijkę,
  • pani Anna Skibicka o 12:35 poprowadziła rozgrzewkę,
  • ubraliśmy się w czerwoną odzież,
  • zabraliśmy do szkoły zdrową śniadaniówkę,
  • rozmawialiśmy o zdrowym stylu życia.

Zachęcaliśmy naszych uczniów i rodziców do  uczestnictwa  w Centralnych Obchodach Światowego Dnia Serca, które odbyły się na Międzynarodowych Targach Poznańskich 1 października 2023 r.

Światowy Dzień Serca został ustanowiony w 1999 roku przez Światową Federację Serca (WHF, ang. World Heart Federation) we współpracy i przy współfinansowaniu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO, ang. World Health Organization), a także UNSESCO i UNICEF.

Czego można dowiedzieć się w trakcie obchodów Światowego Dniu Serca?

Celem wydarzenia jest szerzenie świadomości na temat istotnej roli zdrowego stylu życia w zachowaniu dobrej kondycji układu sercowo-naczyniowego.

Kiedy jest Światowy Dzień Serca?

Pierwsze obchody święta miały miejsce 24 września 2000 roku.  Do 2011 roku wydarzenie odbywało się w ostatnią niedzielę września, jednak obecnie Światowy Dzień Serca organizowany 29 września każdego roku. W Polsce święto obchodzone jest od 2002 roku, zaś jego organizacją Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

 

 

 

 

 

 

Skip to content