Dziś obchodzimy bardzo ważny dzień – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. To dobra okazja, by przypomnieć o tym, że zdrowie fizyczne i psychiczne jest tak samo ważne, a fundamentem dobrego życia jest zadbanie o jedno i drugie ⚖ „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka” – to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Niech to przewodnie […]

Dziś obchodzimy bardzo ważny dzień – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

To dobra okazja, by przypomnieć o tym, że zdrowie fizyczne i psychiczne jest tak samo ważne, a fundamentem dobrego życia jest zadbanie o jedno i drugie ⚖

„Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka” – to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Niech to przewodnie hasło, tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, wybrzmiewa głośno i niesie się daleko. Bo wiele mówi się o równości, równouprawnieniu, tolerancji na różnych poziomach życia społecznego.

W naszej Szkole w dniach 9-13 X 2023 r. obchodzimy Tydzień Ochrony i Promocji Zdrowia Psychicznego i na zajęciach rozmawiamy  o tym jak dbać i troszczyć się o swoje samopoczucie, gdzie szukać pomocy w trudnych chwilach oraz jak prosić o wsparcie.

Uczymy się również właściwych postaw społecznych wobec osób z zaburzeniami psychicznymi, tolerancji, życzliwości a także przeciwdziałaniu dyskryminacji.

Dzisiaj pani psycholog Kinga Stefaniak i pani pedagog Karolina Nowak poprowadziły spotkanie organizacyjne dla uczniów klas IV- VIII.

Chętni uczniowie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Szycia Dobra- Emotkowe Pożeracze Smutków.

W szkolnej grupie projektowej już 31 października zaczniemy szyć emotkowe pożeracze, którymi później będzie można zaopiekować się. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie Dziecięcej Psychiatrii.  W tym projekcie każda osoba jest ważna- i ci którzy szyją, i ci którzy dostaną wsparcie. Podzielimy się, tym co stworzymy, refleksami, wrażeniami oraz radościami. To jest wartość dodana całego projektu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content