Dnia 20 grudnia 2022 roku uczniowie klasy 3A wraz z wychowawcą Ewą Semmler i katechetami szkoły  p. Joanną Adamską-Skwarek i p. Krystianem Przybylskim udali się do Domu Opieki Społecznej w Lisówkach na spotkanie z pensjonariuszami i dyrekcją placówki. Cóż to była za radość, gdy osoby w sędziwym już wieku mogły zasiąść do zastawionych świątecznymi przysmakami stolików i […]

Dnia 20 grudnia 2022 roku uczniowie klasy 3A wraz z wychowawcą Ewą Semmler i katechetami szkoły  p. Joanną Adamską-Skwarek i p. Krystianem Przybylskim udali się do Domu Opieki Społecznej w Lisówkach na spotkanie z pensjonariuszami i dyrekcją placówki.

Cóż to była za radość, gdy osoby w sędziwym już wieku mogły zasiąść do zastawionych świątecznymi przysmakami stolików i wysłuchać Jasełek w wykonaniu uczniów.

Zapanował klimat świąteczny. Miłym akcentem dla wszystkich były przekazane na ręce dyrektora placówki od dyrekcji  i  społeczności  szkolnej życzenia. Seniorzy zostali obdarowani niespodziankami przygotowanymi przez rodziny szkolne, których dla nikogo nie zabrakło. Uczniowie w tym dniu uświetnili jeszcze dodatkową uroczystość w domu seniora – urodziny jednego z mieszkańców. Wykonano utwory muzyczne na fortepianie dedykowane dla solenizanta i kolędy, które zaśpiewano i zagrano dla solenizantów z przeszłości  jak i tych oczekujących na swoje święto.

Podczas wspólnego świętowania dyrekcja Domu Opieki Społecznej podziękowała za tak piękne wystąpienie, złożyła życzenia świąteczne i zaprosiła do dalszej współpracy i integracji z placówką.

Był to dla wszystkich wspaniały czas.

Ewa Semmler – wychowawca klasy 3A

Fragment występu

Skip to content