Uczniowie z koła biologicznego biorą udział w VI edycji Szkolnej Ligi Wolontariackiej – projekcie na rzecz zwierząt z poznańskiego Ogrodu Zoologicznego. Celem projektu jest zachęcenie społeczności szkolnej do bezinteresownej pomocy na rzecz podopiecznych ZOO. Liga będzie działać od października 2022 r. do marca 2023 r. i obejmie sześć comiesięcznych punktowanych zadań realizowanych w szkole, klasach […]

Uczniowie z koła biologicznego biorą udział w VI edycji Szkolnej Ligi Wolontariackiej – projekcie na rzecz zwierząt z poznańskiego Ogrodu Zoologicznego. Celem projektu jest zachęcenie społeczności szkolnej do bezinteresownej pomocy na rzecz podopiecznych ZOO. Liga będzie działać od października 2022 r. do marca 2023 r. i obejmie sześć comiesięcznych punktowanych zadań realizowanych w szkole, klasach i domach uczniów. Przed nami pierwsze zadanie – wymyślamy imiona dla nowonarodzonych i nowo przybyłych zwierząt do Ogrodu Zoologicznego. W ubiegłych latach uczniowie zbierali orzechy dla niedźwiedzi, grabili liście na wybiegach zwierząt, przeprowadzali ankiety, czy przygotowywali kule ze smalcu dla zimujących ptaków.