Najmłodsze dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, dlatego dla nich został przygotowany kolejny Szkolny Turniej pod nazwą „Bezpiecznie w Skórzewie”. W imprezie wzięli udział przedstawiciele Policji oraz Straży Gminnej w Dopiewie, ale oczywiście największą atrakcją była policyjna maskotka – sierżant Pyrek. Pani Wicedyrektor Elżbieta Mądra, w towarzystwie tak ważnych gości kontrolowała przebieg konkursów, w których […]

Najmłodsze dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, dlatego dla nich został przygotowany kolejny Szkolny Turniej pod nazwą „Bezpiecznie w Skórzewie”. W imprezie wzięli udział przedstawiciele Policji oraz Straży Gminnej w Dopiewie, ale oczywiście największą atrakcją była policyjna maskotka – sierżant Pyrek. Pani Wicedyrektor Elżbieta Mądra, w towarzystwie tak ważnych gości kontrolowała przebieg konkursów, w których wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Dzieci pokonywały tory przeszkód wykazując się znajomością znaków drogowych i rozwiązywały zagadki sierżanta Pyrka. Popisały się także znajomością wszystkich służb niosących ludziom pomoc oraz wykonały piękne plakaty ilustrujące ich pracę. Każdy uczeń doskonale znał ważne numery alarmowe. Sierżant Pyrek był zachwycony umiejętnościami dzieci oraz dedykowaną mu piosenką o ruchu drogowym. Potem w towarzystwie policjantów, z każdą klasą ćwiczył prawidłowe przechodzenie uczniów przez jezdnię w pobliżu szkoły.

Naszym pierwszoklasistom impreza sprawiła wiele radości. Za swoją pracę otrzymali dyplomy, słodycze i odblaski. Miejmy nadzieję, że przestrogi policjantów oraz sierżanta Pyrka, utrwalone poprzez zabawę, zaowocują rozwagą dzieci, bo przecież najważniejsze jest ich bezpieczeństwo.

Małgorzata Wyremblewska