16 dzień listopada to Międzynarodowy Dzień Tolerancji –  święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 51/95 z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Głównym celem tego dnia jest uświadamianie społeczeństwa o niebezpieczeństwie związanego z konsekwencjami dyskryminacji. Ten czas może być też okazją do głębszej refleksji na temat nietolerancyjnych zachowań w wielu aspektach. Pamiętajmy, […]

 

16 dzień listopada to Międzynarodowy Dzień Tolerancji –  święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 51/95 z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Głównym celem tego dnia jest uświadamianie społeczeństwa o niebezpieczeństwie związanego z konsekwencjami dyskryminacji. Ten czas może być też okazją do głębszej refleksji na temat nietolerancyjnych zachowań w wielu aspektach. Pamiętajmy, że tolerancja to postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych. Tego dnia warto zastanowić się nad własną postawą w odniesieniu do innych ludzi.

Jako że temat nie jest błahy, w naszej szkole świętowaliśmy przez cały tydzień i w dniach od 13 do 17 listopada obchodziliśmy Szkolny Tydzień Tolerancji. Tolerancja i życzliwość to niezwykle cenne wartości – zarówno w relacjach uczniowskich jak i w życiu każdego człowieka. Aby podkreślić ich znaczenie, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w różnych działaniach. Głównym ich celem było uzmysłowienie uczniom, że wzajemna życzliwość i tolerancja to początek oraz podstawa w budowaniu zaufania, a także pozytywnych relacji międzyludzkich.

W ramach podsumowania tych ważnych obchodów uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie „Każdy inny- wszyscy równi”. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu i wykonaniu logo lub ulotki, które będą promowały tolerancję i różnorodność w naszej społeczności szkolnej.  Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

 

Skip to content