Koło Wolontariatu przy SP nr 1 w Skórzewie włączyło się w tym roku w  jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce – „Szlachetną Paczkę”. Wolontariusze, wraz z całą społecznością szkolną, postanowili pomóc pani Marii, która po śmierci męża, jedenaście lat temu, została sama z dwójką dorosłych dzieci zmagających się z chorobami psychicznymi. Mieszkają oni […]

Koło Wolontariatu przy SP nr 1 w Skórzewie włączyło się w tym roku w  jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce – „Szlachetną Paczkę”. Wolontariusze, wraz z całą społecznością szkolną, postanowili pomóc pani Marii, która po śmierci męża, jedenaście lat temu, została sama z dwójką dorosłych dzieci zmagających się z chorobami psychicznymi. Mieszkają oni na wsi, w domu, który nieustannie wymaga remontów. Po pożarze, który dotknął rodzinę, nie udało się uratować spalonych mebli. Na szczęście mogą liczyć na wsparcie sąsiadów, a wójt gminy sfinansował wymianę dachu. Dzięki hojności Darczyńców z naszej szkoły udało się spełnić wszystkie marzenia Rodziny. Oprócz rzeczy pierwszej potrzeby – żywności, pościeli – udało się zebrać brakujące sprzęty gospodarstwa domowego, zmywarkę, wersalki oraz wielki zapas ubrań i jedzenia.

Z relacji wolontariuszy wiemy, że pani Maria przyjęła dary z ogromnym wzruszeniem, ale              i radością, którą od razu chciała podzielić się z innymi. Jako osoba bardzo skromna czuła potrzebę obdzielenia łakociami swoich sąsiadów, wyrażając tym samym swoją wdzięczność, bo przecież „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.

Agnieszka Kącka

 

Skip to content