Warsztaty dla klas pierwszych – „Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy” 4 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Państwa Gładysiaków z gospodarstwa ekologicznego w Wirach koło Poznania. Na pierwszoklasistów czekało tego dnia wiele zadań. Zajęcia rozpoczęły się od gimnastyki ogrodnika z przyrządem nietypowym, którym była dynia. Następnie, dzieci  zobaczyły ile cukru zawierają poszczególne […]

Warsztaty dla klas pierwszych – „Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy”

4 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Państwa Gładysiaków z gospodarstwa ekologicznego w Wirach koło Poznania. Na pierwszoklasistów czekało tego dnia wiele zadań. Zajęcia rozpoczęły się od gimnastyki ogrodnika z przyrządem nietypowym, którym była dynia. Następnie, dzieci  zobaczyły ile cukru zawierają poszczególne produkty i jakie możemy zastosować zamienniki, by ograniczyć spożywanie słodyczy. Pani prowadząca warsztaty opowiedziała, które warzywa i owoce warto jeść w sezonie jesienno-zimowym. Na koniec zajęć uczniowie samodzielnie mieli możliwość wycisnąć sok, który wszystkim bardzo smakował. Tego typu zajęcia mają na celu promowanie aktywnego stylu życia, kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania, wdrażanie zasad świadomości i odpowiedzialności za własne zdrowie.

Sylwia Beszterda