9 listopada 2022 uczniowie klas 4d i 4e spędzili ciekawy dzień w Bydgoszczy. Podczas spaceru po tym malowniczym mieście, które zmieniło swoje oblicze w ostatnich latach, mogliśmy podziwiać Wyspę Młyńską. Zobaczyliśmy także linoskoczka, rzeźbę balansującą nad rzeka Brdą, która została odsłonięta w dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Największe wrażenie zrobiło na nas Muzeum Mydła […]

9 listopada 2022 uczniowie klas 4d i 4e spędzili ciekawy dzień w Bydgoszczy. Podczas spaceru po tym malowniczym mieście, które zmieniło swoje oblicze w ostatnich latach, mogliśmy podziwiać Wyspę Młyńską. Zobaczyliśmy także linoskoczka, rzeźbę balansującą nad rzeka Brdą, która została odsłonięta w dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Największe wrażenie zrobiło na nas Muzeum Mydła i Historii Brudu. W muzeum dowiedzieliśmy się jak dawno temu dbano o higienę i jakie były zwyczaje pielęgnacyjne w starożytnym Rzymie. W muzeum uczestniczyliśmy w warsztatach mydlarskich – każdy uczeń wykonał swoje mydełko. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu.

Joanna Draber, Łukasz Grabia