7 października po raz kolejny odbył się  w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych oraz młodszych kolegów, a także nauczycieli. Zaangażowanych w akcję było 26 uczniów z klasy 6b i 6c. Chętne osoby, a było ich ponad 350, sprawdzały swoją wiedzę poprzez losy. Można było […]

7 października po raz kolejny odbył się  w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych oraz młodszych kolegów, a także nauczycieli.
Zaangażowanych w akcję było 26 uczniów z klasy 6b i 6c. Chętne osoby, a było ich ponad 350, sprawdzały swoją wiedzę poprzez losy. Można było wybrać formę pisemną lub ustną. Los zawierał 5 działań. Każdy zawodnik miał określony czas, czyli 3 minuty. Jeżeli zawodnik dobrze rozwiązał wszystkie działania prawidłowo i zmieścił się w czasie, otrzymał odznakę eksperta tabliczki mnożenia.

Uczniowie sprawdzali swoje siły w:
– grach: piłkarz – matematyk, królowa skakanki;
– zabawach: Karty Grabowskiego;
– łamigłówkach.
Był to dzień zabawy tabliczką mnożenia.
Akcję kolejny raz uważam za udaną – świetna zabawa przy powtarzaniu tabliczki mnożenia.

Koordynator:
Izabela Zboralska

 

Skip to content