28 października 2022 r. w Mosińskim Ośrodku Kultury odbył się XV Powiatowy Turniej Rzeźbiarski. Ponad 80 uczestników z powiatu poznańskiego rzeźbiło odpowiadając na trudny zdaniem jurorów temat pt.: Za drzwiami. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz dorośli, których oceniali profesjonalni rzeźbiarze pracujący i współpracujący z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Patronem Turnieju był […]

28 października 2022 r. w Mosińskim Ośrodku Kultury odbył się XV Powiatowy Turniej Rzeźbiarski.

Ponad 80 uczestników z powiatu poznańskiego rzeźbiło odpowiadając na trudny zdaniem jurorów temat pt.: Za drzwiami. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz dorośli, których oceniali profesjonalni rzeźbiarze pracujący i współpracujący z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu.

Patronem Turnieju był Wielkopolski Związek Artystów Rzeźbiarzy.

Uczestnicy Turnieju mieli również przyjemność po wykonaniu prac, a w oczekiwaniu na werdykt, spotkania z technikiem artystycznego odlewnictwa z Odlewni Artystycznej Garstka Studio, która sponsorowała nagrodę Grand Prix, jaką było profesjonalne odlanie zwycięskiej pracy w metalu lub innym materiale.

Naszą szkołę reprezentowały:

  • Aleksandra Bajon
  • Antonina Kowalczyk
  • Wiktoria Cugier
  • Pola Lisiak
  • Natalia Olczyk

Dzielimy się wielką radością, jaką jest zdobycie III miejsca w kategorii kl. 4-6 przez naszą uczennicę kl. 4  – Aleksandrę Bajon.

                                          Gratulujemy!!!
Anita Karnicka

Skip to content