Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/ 2024 Pasowanie Uczniów klas pierwszych 4 września 2023 r. Ten rok szkolny uczniowie rozpoczęli wyjątkowo nie pierwszego, a czwartego dnia września. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Skórzewie. Uczyć będzie się tu aż siedmiuset czterech uczniów – wśród nich debiutujący uczniowie czterech klas pierwszych. To […]

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/ 2024

Pasowanie Uczniów klas pierwszych

4 września 2023 r.

Ten rok szkolny uczniowie rozpoczęli wyjątkowo nie pierwszego, a czwartego dnia września. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Skórzewie. Uczyć będzie się tu aż siedmiuset czterech uczniów – wśród nich debiutujący uczniowie czterech klas pierwszych. To dla nich dzień rozpoczęcia roku szkolnego obfitował w największe emocje, bowiem przystąpili oni do pasowania na uczniów. Zanim jednak do tego doszło, dzieci musiały wykazać się między innymi znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze. To ważna kwestia, gdyż szkoła mieści się przy wyjątkowo ruchliwej ulicy. Pierwszoklasiści udowodnili, że potrafią rozróżnić stronę prawą od lewej. Wiedzą też dokładnie, co powinno znaleźć się w tornistrze i kto jest patronem ich szkoły. Po złożeniu ślubowania przed nauczycielami, rodzicami, oraz Dyrekcją nikt nie miał najmniejszych wątpliwości, że są gotowi do podjęcia nauki w szkole. Dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Następnie udały się wraz z wychowawczyniami do swoich klas, gdzie przez najbliższy rok rozwijać będą swoje skrzydła, gdyż, jak powiedziała podczas uroczystości wicedyrektor Elżbieta Mądra, ,,Dzieci są jak motyle na wietrze. Niektóre potrafią latać wyżej niż inne, ale każde z nich lata najlepiej jak może. Po co więc porównywać je do reszty? Każde jest inne. Każde jest wyjątkowe. Każde jest piękne.”(Clare Morrall) Dzieciom oraz nauczycielom życzymy owocnego roku szkolnego.

w imieniu wychowawczyń uczniów klas 1- Justyna Piwecka