Uczniowie klasy 2A w ramach kółka informatycznego biorą udział w Ogólnopolskim Programie „Uczymy Dzieci Programować”. W czasie cotygodniowych zajęć z wykorzystaniem mat do kodowania, dzieci ćwiczą koncentrację uwagi, rozwijają słuchanie ze zrozumieniem wydawanych komend i precyzyjne przekładanie ich na działanie. Tworzą też coraz bardziej złożone kody. Zdarzają się też zajęcia z wykorzystaniem komputera – wtedy poznają […]

Uczniowie klasy 2A w ramach kółka informatycznego biorą udział w Ogólnopolskim Programie „Uczymy Dzieci Programować”.

W czasie cotygodniowych zajęć z wykorzystaniem mat do kodowania, dzieci ćwiczą koncentrację uwagi, rozwijają słuchanie ze zrozumieniem wydawanych komend i precyzyjne przekładanie ich na działanie. Tworzą też coraz bardziej złożone kody. Zdarzają się też zajęcia z wykorzystaniem komputera – wtedy poznają podstawy programowania blokowego.

W ostatni piątek, podczas lekcji otwartej, uczniowie stworzyli z kubków i kolorowych kartoników, rybę w morskich głębinach. Zadanie to wymagało nie lada skupienia, uważnego słuchania rymowanki i współpracy w grupie. Następnie, matę wykorzystali do działań matematycznych i stworzenia kodu umożliwiającego uszeregowanie wyników dzielenia od najmniejszego do największego. To była naprawdę dobra i pouczająca zabawa!

Róża Błaszyk

Skip to content