29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji klasy 3c i 3D na zajęciach gościły panią polonistkę Magdalenę Adamiak, która przybyła z Ktośkiem – drewnianym ludzikiem. Ktosiek przyniósł do uczniów list zachęcający do czytania. Trzecioklasiści wysłuchali wielu utworów literackich: wierszy oraz prozy, odgadywali zagadki, aktywnie słuchając, odegrali role postaci baśni „Czerwony Kapturek”. Wszystkie […]

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji klasy 3c i 3D na zajęciach gościły panią polonistkę Magdalenę Adamiak, która przybyła z Ktośkiem – drewnianym ludzikiem. Ktosiek przyniósł do uczniów list zachęcający do czytania. Trzecioklasiści wysłuchali wielu utworów literackich: wierszy oraz prozy, odgadywali zagadki, aktywnie słuchając, odegrali role postaci baśni „Czerwony Kapturek”. Wszystkie te zadania umożliwiły odgadnięcie głównego hasła zajęć: „Czytanie to wspaniała przygoda”. Za wspaniałą pracę uczniowie otrzymali dyplomy. Uczestnicy zajęć mogli się przekonać, że czytanie nie tylko może być drogą do zdobywania wiedzy, ale także świetną rozrywką.

Tamara Olekszy
Barbara Gałęzewska