” Tu jest wszędzie Moja Ojczyzna”  – pod tym hasłem społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Skórzewie obchodziła 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z różnych klas, którzy starali się jak najlepiej oddać ducha tego ważnego święta narodowego. W trakcie występu zabrzmiały patriotyczne piosenki, które wzruszyły wszystkich […]
” Tu jest wszędzie Moja Ojczyzna”  – pod tym hasłem społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Skórzewie obchodziła 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z różnych klas, którzy starali się jak najlepiej oddać ducha tego ważnego święta narodowego. W trakcie występu zabrzmiały patriotyczne piosenki, które wzruszyły wszystkich obecnych.
Recytujący utworzyli pociąg, którym podróżowali po naszym pięknym kraju. Gwizd lokomotywy dawał sygnał do odjazdu. Podczas przedstawienia mieliśmy okazję „zwiedzić” ważne miasta Polski, takie jak Warszawa, Kraków, Toruń, Gdańsk i Poznań.
To przedstawienie było nie tylko wyjątkowym wydarzeniem artystycznym, ale również wspaniałym sposobem na uczenie się historii i kultywowanie narodowej dumy. Cała społeczność szkolna była podekscytowana i dumna z udziału w takim wyjątkowym spektaklu, który oddał hołd naszym bohaterom narodowym oraz wielkiej historii Polski.
Wspaniałą inscenizację zwieńczyła wspólnie odśpiewana piosenka Marka Grechuty ” Dni, których nie znamy”. 

Skip to content