Co roku, 3 grudnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1992 roku. Święto powstało dzięki staraniom Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dostępność wiąże się z wszystkimi obszarami życia osób z niepełnosprawnościami. Obejmuje takie kwestie jak: możliwość korzystania z przestrzeni publicznej, edukacja i praca, rehabilitacja i ochrona zdrowia, dostęp do mediów […]

Co roku, 3 grudnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1992 roku. Święto powstało dzięki staraniom Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Dostępność wiąże się z wszystkimi obszarami życia osób z niepełnosprawnościami. Obejmuje takie kwestie jak: możliwość korzystania z przestrzeni publicznej, edukacja i praca, rehabilitacja i ochrona zdrowia, dostęp do mediów i technologii, uczestnictwo w życiu kulturalnym.
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w 2023 roku odbywa się pod hasłem: Zjednoczeni w działaniu, by ratować i osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju dla ludzi z niepełnosprawnościami, razem z nimi i przez nich.
Szkolne Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami odbyły się 1 grudnia. Tego dnia rozmawialiśmy o tolerancji i różnorodności, skutkach nękania i dokuczaniach, zapoznaliśmy się z poradnikiem savoir – vivre wobec osób z niepełnosprawnością oraz poznaliśmy sławne osoby z niepełnosprawnościami. Należy pamiętać, że szacunek wobec różnorodności tworzy mosty, które łączą nasze serca i umysły.

Skip to content