W poniedziałkowe popołudnie klasy 2b i 3a wybrały się do Dymaczewa Starego. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach świątecznych: piekarskich, stolarskich oraz malarskich. Podczas warsztatów piekarskich poznali rodzaje zboża, dowiedzieli się, do czego służą drożdże a bogatsi o tą wiedzę wykonali przepyszne cynamonki z ciasta drożdżowego. Warsztaty stolarskie poprzedzone zostały informacjami na temat zawodu stolarza i rodzajów […]

W poniedziałkowe popołudnie klasy 2b i 3a wybrały się do Dymaczewa Starego. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach świątecznych: piekarskich, stolarskich oraz malarskich. Podczas warsztatów piekarskich poznali rodzaje zboża, dowiedzieli się, do czego służą drożdże a bogatsi o tą wiedzę wykonali przepyszne cynamonki z ciasta drożdżowego. Warsztaty stolarskie poprzedzone zostały informacjami na temat zawodu stolarza i rodzajów drewna, a zakończyły się przygotowaniem świątecznego renifera. W czasie warsztatów malowania na bawełnie dzieci poznały techniki nanoszenia farb na tkaninę i wykonywały własne torby z motywem zimowym. To był dobrze wykorzystany czas i świetna zabawa!!